Kayra'nın Geçmişi
Konu Sahibi: Arkelyum, Kategori: Hikayeler, 2 Yorum, 436 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Game Master
*
62
Mesajlar
9
Konular
2
Rep Puanı
06-12-2021, 12:14 AM
#1
Altındağ, tanrıların göğün üzerinde yaşadığı yer olarak bilinirdi. Efsaneye göre tanrılar bütün evrenlerin kontrolünü yarattıkları boşluktan izler ve elçilerini gönderirlerdi. Göğün arasında bilinen yedi tanrı vardı. Onların arasında yer alamayan tek tanrı Kayra adında genç bir çocuktu, bazılarına göre en büyük sebebi onun bir yarı-tanrı olmasından kaynaklıyor derlerdi. Tanrılara göre bu sebepler çocuğun asla gerçek bir tanrı olamayacağını gösteriyordu.
Kayra’nın çocukluğu tanrılar ve oğulları arasında asla kabul edilemeyen biri olarak geçirmekle sürüyordu. Bu söylentilere rağmen kendisinden emin bir şekilde bilinen tüm evrenlerin üzerinde yaşam izlerini ve tüm canlı türlerini ezbere bilirdi. Onların dillerini öğrenir, kendi kavramlarını keşfetmekten mutluluk duyardı. Gerçek bir tanrıdan daha fazla bilgiye açtı, ona yarı-tanrı diye seslenmelerine rağmen tanrıların öğreti sistemlerinden en yüksek övgüleri alırdı. Kayra tüm vaktini Altındağ içerisinde bulunan Kadim Kütüphane diye adlandırılan sınırlar içerisinde geçirirdi. Onun bu kadar donanımlı olmasını sağlayan bilgilerde doğal olarak okuduğu kitapların arasından ona ulaşırdı.
Tanrıların ondan nefret ettiği serüvenin başlangıcı aslında Alpagu adı verilen tanrının söylemleri ile ortaya çıkmıştı. Alpagu, çocuğun çok tehlikeli olduğunu öne getiren sebepler sunar ve Altındağ’ın onurunun lekelendiğini savunurdu. Kayra’nın kendi evi içerisinde yaşantısını zorlayan şartlarda bu söylentiler ile yükselmeye başlamıştı. Başlarda edindiği arkadaşlarının onun sırt çevirmesini ve arkasından alayla yarı-tanrı diye dalga geçmelerine şahit oldu. Çocukların peşinden Alpagu’nun ona “Lyeas Uldum” diye seslenmesiyle yaşadığı toprakların artık onun evi olmadığını görebiliyordu. Bu durum Kayra’yı giderek istemediği kin, öfke gibi duyguların kabarmasına sebebiyet vermişti. Hep olmaktan korktuğu karanlığa doğru ilerlemeye başlarken onu durdurabilecek kimse yoktu.

İşte tam bu sebeplerden kendini yarı-tanrı olarak adlandıran etkiden kurtarmak istiyordu. Kadim Kütüphane’nin içerisinde bir yerde onu iyileştirebilecek formül olabilirdi. Kayra kendisinin kontrol edebileceği bir evren istiyordu. Alpagu’nun onurunu zedeleyen saldırılarından sonra yedi tanrı meclisinde bu asla kabul edilemeyen bir teklif olarak değerlendiriliyordu. Altındağ içerisinde kendisine duyulmayan saygıdan usanmasına rağmen kimseye sorunlarını anlatamıyor ve bu sebepten çözüme ulaşamıyordu. Eğer gerçek bir tanrı olabilecek çözümü bulabilseydi tüm sorunlarından ve tanrıların öfkesinden kurtulabilirdi. Sahi bu mümkün müydü? Çocukken hep o kitapların arasında hastalığını tedavi etmeye çalışırdı. Başlarda bunun hastalık olduğuna inanmasa da Alpagu’nun ona bir hastalık, yanlış hasat olduğunu savunmasıyla bu isimi kabullenmeye başlamıştı.

Başlarda aklına sadece bir fikir olarak yerleşen iyileşme umudu belli bir zaman sonra sahip olduğu öfkeye ve hırsla harmanlanmaya başlamıştı. Kayra artık Altındağ’ın tamamını kontrol etmek istiyordu, bunun içinde onu yarı-tanrı yapan hastalığı tedavi etmeliydi. Her gece yarısı kadim kütüphaneye gider yarı-tanrılık kavramı hakkında araştırmalarını sürdürürdü. Üstelik her gece istediği çözümü bulamamasına rağmen tekrar etmek usanmamıştı. Yine gece yarısı uğradığı sıradan bir kütüphane keşfi arasında kitapları incelemeyi deniyordu. Binlerce kitap arasında garip bir ışıltıya doğru kapıldığını hissetmişti. Karşısında “Zodah” adında bir kitap duruyordu.

İlk bakışta kitabın cildinin eski bir tarihten olduğuna işaret eden yıpranmış izleri olduğu görünüyordu. Hatta sol üst köşesinde ufak bir deforme yırtığı tahminini kanıtlıyordu. Kayra yırtığın bulunduğu kısma dokunmayı denerken kitabın bambaşka bir aura yaydığını fark etti. Gücü fark etmesiyle ile birlikte gözlerinin karardığını hissetti. Bambaşka bir evren boyuta çekilmişti, bilinmeyen bir güç olabilirdi. Belki de karşılaştığı kitap bir canavarın saklandığı in bile olabilirdi. Duyduğu sesleri anlamlandırmayı denedi. Bu bir canavar olmalıydı sanki öfkeli şekilde mırıldanıyordu. Altındağ, içerisinde öğrenebileceği tüm evrenleri ve dilleri öğrendiğini düşünüyordu. Karşılaştığı bu gizem hem onu cezbetmiş ve aynı zamanda tüm sorularının çözümü olduğuna inandırmıştı. Fakat kitabın cildinin dili öğrendiği hiçbir bilgiyle uyuşmuyordu. Gözleri açabildiği an kitabın üzerinde ki parıltının söndüğünü görmesi bir olmuştu. Bu gece yaşananlar hakkında tanrılardan bilgi almayı deneyebilirdi. En kötü ihtimal ile sorular sormaya başladığı anda karanlık bir gücün belirtisi olduğuna inanıp onu öldürebilirlerdi. Bu geceden sonra o kitaba bir daha ulaşmamaya karar kıldı. Ve olanlardan kimseye bahsetmeyecekti.
Kayra Online Üyesi
*
1
Mesajlar
0
Konular
0
Rep Puanı
06-12-2021, 05:15 PM
#2
Birkaç gündür Kayra isminin oyunda anlamı ne diye merak ediyorum. Çok teşekkür ederiz.
Kayra Online Üyesi
*
1
Mesajlar
0
Konular
0
Rep Puanı
Thumbs Up  07-27-2021, 01:03 PM
#3
Arrow


Foruma Git: