Kadim Kehanet - Kadim Taş Savaşı
Konu Sahibi: Arkelyum, Kategori: Hikayeler, 0 Yorum, 503 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Game Master
*
62
Konular
2
Rep Puanı
07-19-2021, 11:02 PM (En son düzenleme: 07-19-2021, 11:05 PM Arkelyum.)
Yüzyıllar önce ırkların ilk yaratılışında ortaya atılan savaşın temellerinden buradayız. Geçmişinden ders almayan Kayra’nın intikamı ile yaratılan karanlığın son bulması için savaşıyoruz. Bazı insanlar bunun bizim kaderimiz olduğunu savunuyor. Oysa Kadim Taş Savaşı ortaya çıktığında ne savunulacak bir amacımız kalmayacaktı.

Geriye kalan son ırk insanlardı ve Kayra’nın yarattığı karanlığın en büyük sonuçlarına katlanan olarak adlandırıldık. Bu yaşadığımız ise Karanlığın hükmünün son bulması için büyük bir savaş olarak adlandırılabilirdi. Kadim Kehanet ortaya çıktığında gökten bir “Pyreas” adı verilen bir taş düştü. İki tarafın yaşam gücünü canlandırabilen özellikleri sahip olan bu taşın gerçek gücü bir mücadele kazanılmadan elde etmek mümkün değildi.

İlk Pyreas’ın ortaya çıkması için Azrail’in ölümünden sonra bir kehanet yazılır. Merküt ve Kutay’ın kaderini belirleyen bu Pyreas belirlenen noktalarda savaşçıların onu en kısa sürede yenmesi için çağrıda bulunur.

Ardından Pyreas’ın yok olmasıyla birlikte tekrardan güç kehaneti canlanır ve Pyreas’ın son kez gerçek mücadele için yeryüzüne inmesine izin verir. Pyreas’ın bölgesine sahip olan ırk onu korumak için diğeri ile mücadele etmek zorundadır. Sadece bir ırkın kazandığı bu savaş bazılarımız için asırlar sürebilecek bir mücadelenin başlangıcına işaret eder. Zaferi elde eden taraf ise gücün gerçek kanıtı ile kutsanmaya hak kazanır!

Foruma Git: