Gelişim için
Konu Sahibi: twist35, Kategori: Açık Beta Öneriler, 0 Yorum, 133 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kayra Online Üyesi
*
8
Konular
0
Rep Puanı
09-20-2021, 04:01 PM
1) En öncelikli olarak düzeltilmesi gereken konu optimizasyon sorunu, oyundaki takılmalardan, donmalardan, ani fps düşüşlerinden oyunu oynamak bir hayli zorlaşıyor. Özellikle Eskişehir bölgesinde adım atmaya çalışmak için savaş veriyoruz. Oyuna yeni başlayan oyuncular bu bölgede spawn olacağı için daha oyunla olan ilk izlenimleri negatif olacaktır. Bazen oyunu alt+tab a aldığımda ya da kapattığımda bilgisayar 5 dakikada anca kendine geliyor. Bu soruna öncelik verilmesi gerek.

2) Maalesef bizim oyuncu kitlemiz serbest piyasa sisteminde fiyatları şişirmeyi çok sever. Son eklenti paketi de olsa, düşme olasılığı zor da olsa oyundaki hiçbir item 3-4 t fiyat aralığında olmamalı. Oyun değil amelelik simülatörüne dönüşüyor iş sadece bir eşya elde edebilmek için. Oyuna ya müzayede sisteminin açılmasıyla birlikte, (artık açılmalı) sistemin eşya fiyatlarını kendi belirlediği  bir fiyat aralığı eklenmeli ya da her şey bireysel üretim craft işlemine döndürülmeli. Fiyatları kesinlikle oyuncular kendi kafalarına göre belirleyememeli sonra oyunda bu fiyatları gören oyuncular oyundan soğuyup oyunu bırakıyor. Bir tane item almak için 2 ay farm yapmaktansa başka oyunlar oynama düşüncesiyle.

3) Eklenecek olan craft sisteminde sadece iksirler, yiyecekler vb. değil yeni itemler de olmalı. Şansa ne gelirse diye set itemleriyle uğraşmaktan bıktık. Ya da set item sistemi değiştirilmeli oyundaki RNG minimuma indirilmeli. Bir item elde etmek şansa bağlı değil emeğe bağlı olmalı. İtem efsunları konusunda oyuna bundan sonra eklenecek itemlerde efsun türleri tek bir itemde hepsi aynı olmamalı yani 3 saldırı 3 savunma 3 kritik vb. gibi. Her bir efsundan bir itemde sadece bir tane bulunmalı ki oyunda çeşitlilik olsun herkes tamamen 3 saldırı dizmek için uğraşmasın.

4) Oyunda petler 15. seviyeye geldikten sonra seviye atlatmak tam bir işkence. Bunun son güncellemede yapılmış bir hata olduğunu, kasıtlı olarak yapılmadığını düşünüyorum. Kadim zindan haricinde pet kasılmıyor bu sorunda halledilmeli pet kasmak çin işkencesi haline gelmemeli.

5) Bir diğer konu tera koruması. Yine oyuna yeni başlayan birinden örnek verelim. Son seviyeye ulaşıp koruma ile eşya yükseltmek isteyen biri mecbur olimpiyata girip puan biriktirmek zorunda ama oyuna yeni başladığı için karşısındaki hiçbir rakibi yenebilecek konumda değil. Bu yüzden o tera korumasını elde etmesi imkansız. Tera koruması aynı zamanda pve içeriklerine de eklenmeli. Tabana yayılmalı, hergün günlük görevlerle bir adet oyunculara verilebilir bunun abartı olduğunu düşünmüyorum.

6) Rozetler, anahtarlar ve sandıklar oyunda çok işlevsiz. 200-300 küsür zodah sandığı açıp işe yarayan hiçbir şey çıkmaması bu sandıkları gereksiz kılıyor. Bu sandık ve rozet marketinin içeriklerinin de değişmesi, çeşitliliğin artması gerekli.

7) Craft sistemiyle birlikte oyundaki reçeteler de yeniden düzenlenmeli oyundaki çoğu maden işlevsiz çoğu materyal bir işe yaramıyor. Bu sistem ile birlikte çok geniş bir crafting kurulmalı oyundaki bir kum taşının bile elle tutulur bir işlevi olmalı.

8) Bir diğer konu oyundaki bossların hiçbir tatmin edici ödül vermemesi. Boss kesiyoruz ama içinden sadece sandık çıkıyor o sandıktan da bir adet artı basma taşı çıkıyor yani baya gülünç bir durum. Bu konuda da düzenlemeler yapılmalı.

9) Aylar önce oyun geliştiricisinin ve yöneticilerin konuk olduğunu bir twitch yayınında envanter ve depo genişletme ürünlerinin aylık değil süresiz olması konusunda bir öneri gelmişti ve yönetim ekibi bu öneriye katılmıştı, evet ilerde o konuda da bir ayarlama yaparız gibi bir cevap verilmişti. Bu ayarlamayı yapmanın vaktinin çoktan geldiğini düşünüyorum.

Evet, daha farklı öneri ve şikayetlerde mutlaka vardır, şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım yakın zamanda eşit, adaletli, dengeli, oyuna verilen emeğin karşılıksız kalmadığı, şans sisteminin minimuma indirildiği, keyifli bir oyun ortamına kavuşmak dileğiyle...

Foruma Git: